|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Type: | Roofing Nail |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Shank Diameter: | 3.33-3.76-4.1mm |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Joist Hanger Nails |
| Diameter | 3.33mm(0.121")3.76mm(0.148") 4.10mm(0.161") |
| Length | 32mm-64mm |
| Shank | Smooth, Ring |
| Coating | Yellow, Red, Blue. |
| Finishing | Zinc Galvanized, Hot DIP Galvanized. Stainless steel 304, Stainless steel 316 |
| Fitting Tools | SENCO, BEA, BOSTICH, HITACHI, OMER, PASLODE etc... |
| OEM Service | OEM Service is available if you provide a drawing or sample. |
| Samples | Samples are free. |
| Customized | Customized is available if you provide a drawing or sample |

