|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Material: | Iron |
|---|---|
| Standard: | ANSI |
| Shank Diameter: | 1.95mm |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Hog Ring M Clip Staples M18 For Bird Chicken Mesh Cage Wire Fencing
14 Gauge 3/4'' crown M clip staples.
Made of Galvanized wire.
Corrosion happens.
Made of high quality metal, better corrosion resistance.
Sharp and blunt points available.
Wire gauge: 14 & 16.
Easy installation.
Hog ring M clip staples
| Item: | Hog Ring M Clip Staples M18 |
| Gauge: | 14 Gauge |
| Fastener Type: | Hog Ring M Clip |
| Material: | Galvanized Wire |
| Surface Finishing: | Galvanized |
| Point: | Sharp, Blunt |
| Outside Diameter: | 3/4 inch (18mm) |
| Thickness: | 1.95mm |
| Height | 8.0mm |
They are used as connection for car seat assembling, chain link fence, weld fence panels, chicken wire fence, trellis and bird netting.
1.Q:Do you have your own production factory?