|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Brand: | Kya |
|---|---|
| Condition: | New |
| Customized: | Customized |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | Pneumatic Hog Ring Stapler C7 |
| Air Tool Type: | Hog ring gun |
| Tool Diamensions: | 360mm x 230mm x 100mm(L x W x H) |
| Net Tool Weight: | 1.63KG/ 3.59 LBS |
| Load Capacity: | 125 PCS |
| Hog Rings Crown: | 27.0mm |
| Hog Rings Thickness: | 1.80mm, 2.0mm or 3.0mm |
| Hog Rings Closure Diameter: | 8.5mm-9.0mm |
* Ergonomic design, symmetrical balance-pull structure effectively reduce wrist and finger fatigue caused by prolonged use.
* Muzzle made of high strength alloy steel, wear-resistant and long service life, and clamping buckles perfect.
*To be used in mattress manufacturing.
* Easy Loading Process. Ultra Light To Reduce Operator Fatigue.
* Rubber comfort grip.
1. Mattress manufacturing.
2. The network structure fastens
