|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Type: | Decorative Nail |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Crown: | 11.2mm |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item: | 15 Gauge Heavy Duty Staples Q Series 7/16 Inch |
| Gauge: | 15 Gauge |
| Fastener Type: | Staples |
| Material: | Galvanized Wire, Stainless Steel, Aluminum |
| Surface Finishing: | Zinc Plated |
| Crown: | 11.20mm |
| Width: | 0.074"(1.87mm) |
| Thickness: | 0.064"(1.62mm) |
| Length: | 1-1/4"(32mm) - 2-1/2"(64mm) |
| Fitting Tools: | ATRO 18NC ,SENCO Q,FASCO SQ,DUOFAST 1500,NIKEMA Q6774,PREBENA Q etc. |
