|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Material: | Steel |
|---|---|
| Type: | Decorative Nail |
| Crown: | 25.0mm |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item: | 16 Gauge 1 Inch Crown Staples BCS2 Series |
| Gauge: | 16 Gauge |
| Fastener Type: | Heavy Duty Staples |
| Material: | Galvanized Wire, Stainless Steel, Aluminum |
| Surface Finishing: | Zinc Plated |
| Crown: | 25mm (1 inch crown) |
| Width: | 1.58mm (0.063") |
| Thickness: | 1.38mm (0.055") |
| Length: | 5/8"(16mm) - 2"(50mm) |
| Similar To: |
ATRO 16 WC,BOSTITCH BCS2,BeA 140,FASCO ATW,KIHLBERG 654,NIKEMA AK,OMER WS,SENCO P,PREBENA WC,SPOTNAILS 16. |
