|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Brand: | Kya |
|---|---|
| Condition: | New |
| Customized: | Customized |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | 22 Gauge 7/16-Inch Crown Pneumatic Fine Wire Stapler F1016/434 |
| Air Tool Type: | Air Stapler |
| Tool Diamensions: | 150mm x 45mm x 220mm |
| Net Tool Weight: | 1.0kgs (2.20 lbs) |
| Operate Pressure: | 60-100psi (4-7bar) |
| Load Capacity: | 157 staples |
| Staples Type: | 22 Guage F10 Series Fine Wire Staples |
| Staples Crown: | 7/16"(11.2mm) |
| Staples Shank Diameter: | 0.028"(0.75mm) x 0.020"(0.50mm) |
| Staples Length: | 1/6"(4mm)~5/8"(16mm) |
Furniture make and repair.
Cloth and wood connection.
Picture frams.
Decoration. 