|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Application: | Construction |
|---|---|
| Brand: | Kya |
| Certification: | CE |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | 21 Gauge 1/2 Inch Wide Crown Pneumatic Stapler 7116L/436 |
| Air Tool Type: | Air Stapler |
| Tool Diamensions: | 190mm x 45mm x 220mm |
| Net Tool Weight: | 1.1kgs (2.42 lbs) |
| Operate Pressure: | 60-100psi (4-7bar) |
| Load Capacity: | 190 staples |
| Staples Type: | 22 Guage 71 Series Fine Wire Staples |
| Staples Crown: | 3/8"(9mm) |
| Staples Shank Diameter: | 0.030"(0.75mm) x 0.024"(0.60mm) |
| Staples Length: | 1/4"(6mm)~5/8"(16mm) |


Furniture make and repair.
Cloth and wood connection.
Picture frams.
Decoration. 