|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Application: | Construction, DIY Projects, Industrial Manufacturing, Woodworking |
|---|---|
| Brand: | Kya |
| Condition: | New |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
20 Gauge Pneumatic Narrow Crown Stapler 1013J
WEIGHT:0.90 kgs
DIMENSIONS:200mm x 45mm x 150mm
LOAD CAPACITY:100 pcs
OPERATING PRESSURE:60-100psi(4-7bar)
| Model: | 1013J Stapler |
| Air Tool Type: | Air Stapler |
| Tool Diamensions: | 220*60*160mm |
| Net Tool Weight: | 1.3kgs |
| Body Material: | Steel |
| Operate Pressure: | 60-100psi |
| Load Capacity: | 100 staples |
| Staple Type: | 10J Staple |
| Staples Shank Diameter: | 1.2mm x 0.6mm |
| Staple Crown: | 11.2mm |
| Staples Length: | 6-22mm |
Package: 10Pcs/Ctn
Ergonomic design, well balanced
Making pallets, drums and export wooden boxes
Crating
Fencing
General construction applications
1.Q:Do you have your own production factory?