|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Material: | Steel |
|---|---|
| Standard: | GB |
| Type: | Decorative Nail |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item: | 16 Gauge 15/16 Inch Crown GSW16 Series 25mm Heavy Wire Industry Staples |
| Gauge: | 16 Gauge |
| Fastener Type: | Heavy Duty Staples |
| Material: | Galvanized Wire, Stainless Steel, Aluminum |
| Surface Finishing: | Zinc Plated |
| Crown: | 23.2mm (15/16 inch crown) |
| Width: | 1.58mm (0.063") |
| Thickness: | 1.38mm (0.055") |
| Length: | 5/8"-2"(16mm-50mm) |
| Similar To: |
ATRO 16 WC,BeA 140,FASCO ATW,KIHLBERG 654,NIKEMA AK,OMER WS,PREBENA WT,SPOTNAILS 16. |
