|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Brand: | Kya |
|---|---|
| Condition: | New |
| Customized: | Customized |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | Air Powered Hog Ring Gun C-7CA52 |
| Air Tool Type: | Hog ring gun |
| Tool Diamensions: | 350mm x 220mm x 90mm(L x W x H) |
| Net Tool Weight: | 1.47KG/ 3.24 LBS |
| Air Inlet: | 1/4'' NPT |
| Load Capacity: | 100 PCS |
| Hog Rings Type: | 15 gauge 23.7-24mm Crown Ring Size C-Ring Staples (15G100,SC-6,HR23,C24) |
| Hog Rings Crown: | 23.8mm |
| Hog Rings Thickness: | 1.8mm |
| Hog Rings Height: | 12.0mm |

Package: 5Pcs/Ctn
* Ergonomic design, symmetrical balance-pull structure effectively reduce wrist and finger fatigue caused by prolonged use.
* Muzzle made of high strength alloy steel, wear-resistant and long service life, and clamping buckles perfect.
*To be used in mattress manufacturing.
* Easy Loading Process. Ultra Light To Reduce Operator Fatigue.
* Rubber comfort grip.
1. Mattress manufacturing.
2. The network structure fastens

1.Q:Do you have your own production factory?
1.Short production time:Our company have established the strong partner-ship with over 100 factories and We have our own factory.